AR76248
Hozzávalók: Lóhere virág - Trifolium pratense - összesen 250 g
Besorolás: Gyógynövények
Raktáron
Figyelmeztetés: Utolsó darabok az áruházban!
Elérhetőség dátuma:
Hozzávalók: Lóhere virág - Trifolium pratense - összesen 250 g
Osztályozás: Gyógynövények
Vörös lóhere - virág
Vörös lóhere (Trifolium pratense) ösztrogénszerű hatású izoflavonokat tartalmaz. Kiváló gyógynövény a menopauzában lévő, PMS-ben szenvedő, vagy a nemi hormonok anyagcseréjében fellépő diszharmóniával küszködő nők számára. Májustól szeptemberig virágzó vöröshere található a szlovák réteken. Ehető növény – virágai és levelei salátákba adhatók, maguk a levelek pedig úgy főzhetők, mint a spenót.
A lóherét már az ókori görögök és rómaiak is ismerték, és a kelták is nagyra értékelték. . A szerencse szimbóluma volt, és úgy vélték, hogy megvéd a gonosz erőktől. A középkorban a lóhere köptető és vizelethajtó gyógynövény volt. Erős menstruációs vérzés csökkentésére is használták. Izoflavonjait és ösztrogén tulajdonságait csak a múlt században fedezték fel.
Egészségre jótékony tulajdonságok:
A lóhere pozitív hatással van a női hormonrendszerre. egyensúly.
A lóhere izoflavonjai az ösztrogénekhez hasonló szerkezetűek, és hasonló hatást fejtenek ki a szervezetben, ezért sikeresen alkalmazzák őket ösztrogénhiány esetén, különösen menopauza idején, de olyan helyzetekben is, amikor egy nő túlzott mértékű férfi nemi hormonok, azaz androgének. Az izoflavonoknak köszönhetően a lóhere a menstruáció szabályozásában és a PMS-tünetek enyhítésében is segít.
A menopauza idején használt vöröshere javítja a hangulatot, csökkenti az idegességet, csökkenti a hőhullámokat és a túlzott izzadást, javítja az alvást, csökkenti a hüvelyszárazságot és pozitív hatással van a libidóra és a szívműködésre.
Érdemes megjegyezni, hogy a fent említett hatások a lóhere napi, legalább néhány hétig tartó használatával érhetők el.
HASZNÁLAT
menopauza
PMS
csökkent libidó és termékenység nőknél
androgéntöbblet
ÖSSZETÉTEL
A vöröshere legfontosabb hatóanyagai az izoflavonok. Körülbelül 30 van belőlük, köztük daidzin, daidzein, genistein és pratensein. Ezeken kívül izoflavon-glikozidok, fenolsavak, fitoszterolok, szaponinok és tanninok.
HASZNÁLATI HOGYAN
Lóhere - tea :
1 evőkanál virágot öntsünk fel 1 csésze forrásban lévő vízzel. Fedjük le és tegyük félre 30-40 percre, szűrjük le. Fogyasszon el egy pohár infúziót naponta kétszer.
Lóherevirágból származó por:
A száraz lóherevirágokat pordarálóban őrölje meg, és használjon 1-1,5 g-ot naponta 2-3 alkalommal.
Tinktúra:
50 g száraz virágot öntsünk 250 ml 40-60%-os alkohollal. Zárt edényben, időnkénti megkeveréssel 2 hétig maceráljuk. Végül szűrjük le. Naponta 2-3 alkalommal 1 teáskanálnyit (5 ml) vegyen be.
ELLENJAVALLATOK
Terhesség, szoptatás, hormonfüggő daganatos betegségek.
Az ösztrogén- vagy hormonpótló terápiát alkalmazó nőknek orvoshoz kell fordulniuk a lóhere alkalmazása előtt.
Gyermekeknél tilos.
A NÖVÉNY JELLEMZŐI >
A vörös vagy réti lóhere a hüvelyesek családjába tartozik. Európában, Közép-Ázsiában és Észak-Afrikában található, Ausztráliában és Amerikában is termeszthető. Növekszik réteken, mezőkön és utak szélén, valamint világos erdőkben. A lóhere eléri az 50 cm magasságot. Gyökere akár 1,5 m mély is lehet. A lóherelevél három kisebb, ovális alakú levélből áll. Felületükön világoszöld foltok vannak. A levélalapokat hártyás levelek veszik körül. A lóhere virágai papillon alakú virágok, cső alakú, hosszúkás csészével. Világos lila színűek és gömb alakú virágzatot alkotnak. Virágzás után kiszáradnak, és helyükön egyedi magvakkal ellátott hüvelyek jelennek meg.