AR76403
Hozzávalók: Édesgyökér - Glycyrrhiza glabra - 250 g apróra vágva
Osztályozás: Gyógynövények
Raktáron
Figyelmeztetés: Utolsó darabok az áruházban!
Elérhetőség dátuma:
Hozzávalók: Édesgyökér - Glycyrrhiza glabra - 250 g apróra vágva
Osztályozás: Gyógynövények
Az édesgyökér (Glycyrrhiza glabra) csodálatos növény, érdekes egészségvédő tulajdonságokkal. Főleg sajátos ízű és fekete színű édességekkel kapcsolatos. Az édesgyökér természetesen édes a glicirrizin jelenléte miatt, amely 50-szer édesebb, mint a cukor. A bioaktív gyógyszerek a gyomor-bélrendszerre, a légzőrendszerre és a női reproduktív rendszerre gyakorolt pozitív hatásukról ismertek.
Az édesgyökér Európában és Ázsiában található, története az ókorba nyúlik vissza. Eredetileg számos betegség kezelésére használták, kezdve a megfázástól és az emésztési problémáktól, a májbetegségektől és a gyulladásoktól. A hagyományos kínai orvoslás egyik legfontosabb gyógynövénye.
Egészségfejlesztő tulajdonságok
Támogathatja a gyomorfekély kezelését
Az édesgyökér régóta használják gyomorfekély kezelésére a természetgyógyászatban európai és ázsiai országokban. Az egyik laboratóriumi vizsgálat során az édesgyökér-kivonatban lévő anyagokat elemezték. Kimutatták, hogy gátolják a Helicobacter pylori növekedését, amely a gyomorfekély fő okozója. Fontos, hogy az édesgyökér komponensei aktivitást mutattak az antibiotikum-rezisztens H. pylori ellen. Ezt a tulajdonságot olyan egereken tesztelték, amelyeknél etanol hatására gyomorfekély alakult ki. Az édesgyökér-kivonat jelentős mértékben hozzájárult a gyomorfal fekélyesedésének elnyomásához, és hatékonyabb volt, mint a fekélyek kezelésére használt tipikus gyógyszerek.
Enyhíti a köhögés és az asztma tüneteit.
Az édesgyökér a fekélyek kezelésére szolgál. fenti problémák az ókor óta. A modern orvosi kutatások kimutatták, hogy az édesgyökérben található hatóanyagok a szteroid gyógyszerek hatásához hasonló gyulladáscsökkentő hatásúak, amelyek gátolják az immunválaszt és gátolják a nyálkakiválasztást a légutakban. Ennek köszönhetően hatékonyan eltávolítják a köhögést, enyhítik az asztmás tüneteket és megakadályozzák a leukotriének túltermelését, amelyek felelősek az asztmás és allergiás reakciókért, így csökkenthetik a menopauza idején jelentkező hőhullámok gyakoriságát és intenzitását. Egy vizsgálatot 90 nő bevonásával végeztek, akik 8 héten keresztül édesgyökér-kivonatot kaptak. A negatív tünetek enyhülése és előfordulásuk gyakoriságának csökkenése már 2 hét elteltével megfigyelhető volt.
Enyhítheti a bőrbetegségek tüneteit
Az édesgyökér külsőleges alkalmazása hasznos lehet a bőrbetegségek tüneteinek enyhítésében. ekcéma és atópiás dermatitis. A modern kutatások kimutatták, hogy az édesgyökérben található anyagok rendszeres használat mellett hatékonyan csökkentik a bőr duzzanatát, kipirosodását és viszketését.
ÖSSZETÉTEL:
100% édesgyökér. Az édesgyökér körülbelül 150 bioaktív anyagot tartalmaz. Közülük a legfontosabb a glicirrhizin, amely a gyökér édes ízéért felelős. A fennmaradó hatóanyagok három kategóriába sorolhatók: flavonoidok, kumarinok, valamint sztilbeneroidok és triterpének.
ALKALMAZÁSI HOGYAN:
Az édesgyökérnek az ánizshoz hasonló édes íze van, keserű. sós ízű. Minél tovább marad a gyökér a vízben, annál intenzívebb az íze. A legjobb, ha az édesgyökérből főzetet készítünk. Csak öntsünk fel forrásban lévő vizet, és pároljuk körülbelül 5 percig – érdemes az édesgyökér mennyiségét és a főzés időtartamát saját ízlésünk szerint beállítani.
Érdemes a teához egy csipetnyi édesgyökér dugványt tenni, hogy megkapjuk. érdekes, édes íz. Az édesgyökér kiválóan illik gyógyteákhoz, fűszeres teákhoz és gyömbérhez. Gyümölcsteákhoz és citromléhez nem nagyon alkalmas.
Rágásra is alkalmas az édesgyökér. A szárított gyökeret szorosan lezárt edényben kell tárolni. Nagyon sokáig eltartható.
Ellenjavallatok:
Az édesgyökér növeli a vérnyomást, ezért magas vérnyomásban szenvedők ne használják!
Szívbetegségben, cukorbetegségben szenvedők , vesebetegség, máj- és hipokalémia, édesgyökér használata nem ajánlott.
Este nem jó édesgyökeret enni, mert zavarhatja az alvást.
Az édesgyökér nem használható sokáig. 4 hét használat után tartson szünetet.
Az édesgyökér túlzott fogyasztása olyan mellékhatásokat okozhat, mint az aldoszteronszint emelkedése, fejfájás, fáradtság, magas vérnyomás és vízvisszatartás.
JELLEMZŐK NÖVÉNYEK
Az édesgyökér a mediterrán országokban, Oroszország déli és középső részén, valamint a Közel-Keleten őshonos. Kínában ugyanezekkel a tulajdonságokkal találkozhatunk kínai édesgyökérrel. Akár 1,5 m magasságot is elér, kis tüskéi vannak, amelyekben 3 vagy 4 mag van. A gyökeret használják, amely akár 1 m-re is elérheti a föld alatt, és ágak hálózatát hoz létre. Száradás után a gyökér úgy néz ki, mint egy kis fadarab, kemény és rostos, körülbelül 1 cm átmérőjű. Középen sárga, bőre világosbarna. Vágott, őrölt vagy egész formában kapható.