AR82153
Hozzávalók: Cickafarkfű - Achillea millefolium - 250g apróra vágva
Osztályozás: Gyógynövények
Raktáron
Figyelmeztetés: Utolsó darabok az áruházban!
Elérhetőség dátuma:
Hozzávalók: Cickafarkfű - Achillea millefolium - 250g apróra vágva
Osztályozás: Gyógynövények
Cickafarkfű - gyógynövény
A cickafark (Achillea millefolium ) köszönheti elterjedt elnevezése annak a ténynek, hogy el tudja állítani a kisebb vérzést, és régebben természetes borogatásként használták vágásokhoz. Azt mondják, hogy a görög Akhilleusz isten volt az első, aki létrával gyógyította a sebeket, ezért a növény latin általános neve az ő nevéből származik.
A középkorban a létra volt az egyik használt gyógynövény. sör ízesítésére. Ez is népszerű zöldség volt. Fiatal leveleit általában levesbe főzték, vagy a spenóthoz hasonlóan készítették el. A szárított leveleket fűszerként használták fel. A népi gyógyászatban a cickafarkot nemcsak borogatásra használták, hanem az emésztés elősegítésére, a hasi fájdalom enyhítésére és a láz csökkentésére is.
Egészséges tulajdonságok:
A cickafark felgyorsítja a véralvadást, így segít megállítani a kisebb vérzést. Támogatja a sebek és irritációk gyógyulását. Kedvezően hat a torok és az emésztőrendszer nyálkahártyájára.
Támogatja az emésztést az emésztőnedvek és az epe szekréciójának fokozásával.
Gondoskodik bőre és haja szép megjelenéséről.
Megvédi a növényeket a kártevőktől.
ALKALMAZÁS
A létráról származó infúzió alkalmas a kisebb vágások és irritációk lemosására, valamint a torok öblítésére és a száj. Használhatja haj- és bőrmosásra is, és vizes fázisként hozzáadhatja a növényvédelemhez.
ÖSSZETÉTEL
Cickafarkfű – 100%-ban szárított gyógynövény. A legjobb minőségű alapanyag!
HASZNÁLATI HOGYAN
Báránytea (vágott gyógynövény):
1-2 teáskanálnyi gyógynövényt forralunk fel vízzel, és lefedve hagyjuk állni 15 percig, hogy infúziót érjen. Naponta 3-szor 1 pohárral, vagy külsőleg használd törékeny, zsíros és hulló haj és fejbőr öblítésére, arcmosásra, hüvelyi és végbélterületi ülőfürdőben, sebek borogatására.
Rízs – őrölt gyógynövény:
0,5-1 teáskanál port öntsünk fel kevés forró vízzel. Lehűlés után igyuk gyógynövényekkel. Használja naponta háromszor.
Kivonat:
Arányok 1:3 vagy 1:5. Alkohol 25%. Vízben való hígítás után 1-4 ml naponta háromszor használjuk.
Tinktúra:
Arány 1:3 vagy 1:5. Alkohol 40-60%. Napi 5-10 ml-t használjon kis mennyiségű vízzel hígítva.
Az alkohol alapú készítmények külsőleg, vizes hígítás után használhatók az irritált, kipirosodott, vágott, pattanásos és aknés bőr lemosására. antiszeptikus, összehúzó és gyorsítja a véralvadást. Kis mennyiségben samponokhoz, krémekhez, balzsamokhoz és testápolókhoz is adhatók.
ELLENJAVALLATOK
A lavberry bőrrel érintkezve allergiát okozhat . Ilyen helyzetben a használatát abba kell hagyni.
A cickafark használata terhes és szoptató nőknél nem javasolt.
A NÖVÉNY JELLEMZŐI
A közönséges cickafark az Asteraceae családjába tartozik. Elterjedési területe Európára és Ázsia nagy részére kiterjed – kelettől Mongóliáig és Északnyugat-Indiáig. Észak-Amerikában is nő. Szlovákiában elterjedt - szinte minden réten, mezőn, úton, alföldön és hegyvidéken találkozhatunk vele. Kedveli a napos helyeket, júliustól októberig virágzik.
A létra 1 m magasra nő. Levelei hosszúkás, szárnyas alakúak, sok részből álló szerkezetűek, csipkére emlékeztetnek. A létra apró virágai fehérek és 4-5 sziromból állnak. A szár tetején virágzatot alkotnak, amelyet corymbnak neveznek. Legyek beporozzák őket. A létra termései az achenes, azaz az egyes magvak. A létra föld alatti és kúszó rizómákat termel, amelyek fehér és sárga színűek. A növény teljes légi részét egy alig látható gyapjas pamacs borítja, és jellegzetes szagot áraszt.