AR76472
Összetevők: Tüdőfű - 100 g vágva
Osztályozás: Gyógynövények
Raktáron
Figyelmeztetés: Utolsó darabok az áruházban!
Elérhetőség dátuma:
Összetevők: Tüdőfű - 100 g vágott
Osztályozás: Gyógynövények
Magas nyálkatartalmának köszönhetően a Pulmonaria officinalis csillapítja a légző- és emésztőrendszer irritációját. Ennek a növénynek a fajneve leveleinek érdekes megjelenésére utal, amelyek felületét fehér foltok borítják. Emiatt a tüdőfűt néha dísznövényként termesztik.
A múltban a tüdőfűt tüdőfűnek hívták, és latin neve is jelzi a tüdőfűvel való kapcsolatát. A népi gyógyászatban a tüdőfű népszerű gyógynövény volt a köhögés, a rekedtség, sőt a tuberkulózis és sok más légúti betegség kezelésében. A tüdőfűt gyomor- és bélfekélyek enyhítésére, valamint a hasmenés megállítására is használták. A gyógynövény infúzióját összehúzó hatása miatt sebek mosására is használták.
ALKALMAZÁS
köhögés és rekedtség enyhítése
irritált légutak
irritáció és a gyomor és a bélnyálkahártya rendellenességei
túlzott bélperisztaltika
ÖSSZETÉTEL
Tüdőfű – 100% gyógynövény. A legjobb minőségű alapanyag!
A tüdőfű hatóanyagai a nyálka, szaponinok, allantoin, flavonoidok, tanninok és szilícium-dioxid.
ADAGOLÁS ÉS HASZNÁLATI UTASÍTÁS
Tüdőfű – tea (vágott gyógynövény):
Öntsön 1-2 evőkanál gyógynövényt 1 csésze vízzel, forralja fel és forralja 10 percig. Tegyük félre 30 percre, szűrjük le. Igyon naponta 2 pohár kis adagokban (fél pohár, negyed pohár).
SYNERGIA
A légzőszervi egészség érdekében érdemes a tüdőfűt mályvával, csikóslábbal, hibiszkusszal, hibiszkusszal, lekampannal, kakukkfűvel vagy angustifoliával kombinálni.
ELLENJAVALLATOK
Terhesség, szoptatás, túlérzékenység a növényrel szemben.
NÖVÉNYI JELLEMZŐK
A tüdőfű a borágó családjába tartozó kis lágyszárú növény. Szinte egész Európában előfordul, de Szlovákiában ritkán találkozik vele. Lombhullató erdőkben és bozótokban nő, szereti az árnyékos és nedves helyeket. A humuszos talajt kedveli.
A tüdőfű eléri a 15-30 cm magasságot. A föld alatt sötétbarna, erősen elágazó rizómát képez. Felálló szára van, meglehetősen vastag, húsos és sűrűn szőrös. A tüdőfű levelei szív alakúak vagy könnycsepp alakúak. Felületük fényes, sötétzöld és fehér foltokkal tarkított, míg az alsó részük világosabb és szőrös. A tüdőfű virágai kétszínűek – eleinte pirosak, idővel lilákká válnak. Harang alakúak és sűrűn szőrös levélnyélen nőnek. Virágzatot képeznek, amelyeket kétoldalú falciformoknak neveznek. A tüdőfű magzat négy sötét lebenyből áll.